Ahtapot Bulma Ve Yakalama Teknikleri

Bazı insanlar görünüşünden dolayı korkutur ama oldukça avlanması kolaydır savunmasızlardır. Çünkü bu canlının birAhtapot Bulma Ve Yakalama Teknikleri kamuflaj yeteneği vardır. Bukalemun gibi renk değiştirirler ve görünmez olurlar. Genellikle yuvalarında oluyorlar. Onları bulmak içinde kumluk alanları aramak gerekir. Ege ve Akdeniz bölgelerinde şnorkelle bile dalındığında kolaylıkla ahtapot görünebiliyor. Çok zevki bir canlıdır.

Fakat avcısı insanlara karşı bir savunma ya da saklanma becerileri yoktur. Çok hızlı, zevki ve kendini iyi savunabilen bir canlıdır. Ahtapotlar da insanlar gibi ev dekorasyonuna önem verirler. Beyaz renk hastasıdırlar. Beyaz renkli taşlar ya da midye kabukları görürseniz daha dikkatli bakın.

Ahtapot Bulma Ve Yakalama Teknikleri

Av saatleri dışında saklanmak ve dinlenmek için oyuğun içine girerler. Taşlık bölgelerde, kayalık alanlarda doğal oyuklara yerleşirler. Oyun ne kadar büyükse, derinlik ne kadAhtapot Bulma Ve Yakalama Teknikleri ar artarsa onun kapısında o kadar büyükleri çıkar. Özellikle kayalık alanlarda kum varsa ya da midye kabuğu yan yana duruyorsa orada mutlaka gizlenirler. Onlar çünkü insanlar gibi dekorasyona önem verirler. Midye kabukları ya da beyaz taşlar rastgele orada değillerdir. Onlar için eşya toplarlar ve yanına yerleşirler.

İlk teknik, elle tutmak. Tabi şöyle bir şey de var; kollarında vantuzların derinize yapışabilir ve bu vakumun derinizi morartabilir. Eğer zehirli bir türe denk gelmemiş olursanız size verebileceği başka bir zarar yoktur. Bu işte profesyonel olanlar genelde kafasından tutup yakalarlar.

En temiz ve iyi teknik zıpkınla yakalamaktır herhangi bir tehlikesi olmaz. Zıpkınınızla direkt kafasına, gözlerinin tam ortasına hedef alın aksi taktirde, kollarına hedef alırsanız bu bir işe yaramaz ve kolu kopsa da yaşarlar, bulunduğu yerde diğer kollarıyla tutunur. Avlamanın en iyi yöntemi de üçlü zıpkındır. Üçlü zıpkın ahtapotun kafasına saplandığı zaman onu tutar ve yakarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir