Astroloji İle İlgilenenlere Ne Denir?

İlk önce astrolojinin tanımından bahsedecek olursak şöyle diyebiliriz. Astroloji yıldızların, gezegenlerin insanlar üzerinde ne tür etkiler bıraktığını inceleyen en eski yıldız bilim dalıdır. Astroloji neredeyse insanlık tarihiyle beraber başlamıştır. Astroloji kişileri doğdukları tarihlere göre burçlara ayırır.

Bu burçlardan yola çıkarak kişilik özelliklerinizi, olumlu yönlerinizi, olumsuz yönlerinizi, hangi alanlarda daha yetenekli olduğunuzu çıkartabilirsiniz. Astroloji sizin dönemlerinizi inceler. Bu dönemlerinizin içinde hangi tarihlerde daha şanslı olabileceğinizi, hangi zaman dilimlerinde fırsatlara daha açık olabileceğinizi belirtir.Astroloji İle İlgilenenlere Ne Denir?

Astroloji İle İlgilenenlere Ne Denir?

Astroloji bilim dalıyla ilgilenenlere “astrolog” denir. Astrologlar her burçların haritasını çıkarmaktadırlar. Bu haritalara göre kişilerin en verimli dönemlerini, iş hayatında onları neler beklediğini, parasal anlamda onları nasıl günler beklediğini, özel yaşamlarında nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini görebilirler. Astrologlar bu yorumlarını gökyüzünde ki cisimlerin hareketlerine ve konumlarına bakarak yaparlar. Astrologların çalışma alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

1: Kişilik analizi yaparak kişilerin burçlarına göre ve doğum takvimlerine göre hangi özelliklerde olduğunu belirlerler.

2: Zaman analizleri yaparak hayatımızda vermemiz gereken önemli kararlar da bize yol göstericisi olurlar.

3: Doğum haritası hazırlar. (doğum saati, doğum günü, gibi bilgilerle burcumuzu ve yükselen burcumuzu belirler.)

4: Sadece ileriye dönük değil anlık olarak da kişilere doğum haritalarına, burç özelliklerine bakarak nasıl bir yol izlemeleri konusunda yardımcı olurlar.

5: Kişilerin burç uyumlarına bakarlar. Hangi burcun hangi burçla daha iyi anlaştığını veya anlaşamadığını belirler.

Astrologlar 12 burcu ve 10 gezegeni incelerler. Buradan yola çıkarak da kişilerin burçlarına göre günlük, haftalık, aylık ve hatta yıllık yorumlarını dahi yapabilmekteler. Aynı zaman da kişilerin ateş-hava-su-toprak dörtlüsüyle aralarında ki bağı çözerler. Astrologlar falcı değillerdir. Astrologlar hayatımızla ilgili önemli konularda bizlere bilgi vermektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir