Ayakkabı Seçimi

Hepimizin hassas olduğu konuların başında gelir ayakkabı seçimi. Bir ayakkabı beğendiğimizde hem onunla nasıl görüneceğimizi hem de kıyafetlerimizle nasıl kombin edeceğimizi düşünürüz. Kimi zaman ise sadece beğendiğimiz için satın alırız. Yine de ayakkabı seçimi, üzerinde iki kez düşünülmesi gereken ve aceleye getirilmeyecek bir konudur.

 Bir ayakkabı alacağımız zaman öncelikle onunla rahat edip etmeyeceğimize dikkat etmeliyiz. Maalesef hepimiz görünüşe çok önem verip sağlığımızı ikinci plana atıyoruz. Ancak ayağımız için uygun ayakkabıyı seçmemek sağlığımızla oynamak demektir ve eninde sonunda bunun sonuçlarını görürüz. İkinci olarak şık ve trendy olandan çok ihtiyacımız olan ayakkabıyı seçmeliyiz. Sırf görsellik yüzünden eksiğimizi ertelememeli hele hele sağlığımızı mevzu bahis yapmamalıyız. Aksi durumlarda sağlığımızı kendi elimizle bozarız ve ihtiyacımızı karşılamadığımız için boş yere para harcamış oluruz.

Görsel olarak her beğendiğimiz ayakkabı ne bizim ihtiyaçlarımızı giderir, ne tarzımızla uyum sağlar ne de sahip olduğumuz kıyafetlerle iyi şekilde kombin edilir. Bu nedenle ayakkabı seçiminde sadece kalbimizin sesini değil mantığımızın sesini de dinlemeliyiz. Kullanmadığımız bir ayakkabı yığınına sahip olmaktansa birkaç çift kullanışlı, sağlığımızı tehdit etmeyen ayakkabılara sahip olmak daha akıllıcadır. İlk etapta her mevsim ve belli durumlarda ihtiyacımız olacak ayakkabıları belirlemeli ve öncelikle onları temin etmeliyiz. Daha sonrasındaysa bütçemizi zora sokmadan ileride kullanabileceğimiz ya da istediğimiz ayakkabı çeşitlerini, maddiyatımızı da gözeterek almak daha mantıklı olacaktır.