Bahçe Aydınlatma

Aydınlatma sistemleri özellikle de son zamanlar da pek çok farklı ürün ve modeller ile kişilere sunulmuş olması sebebi ile pek çok farklı tercih ve seçenek kişilerin hizmetine sunulmuş vaziyettedir. Bu sebeple de kişilerin bu geniş ürün yelpazesi üzerinden seçim yapması zorlaşabilmektedir. Ancak bu durumu kolaylaştırmanın kısa ve kolay yolları mevcut durumdadır. Bunlardan kısaca bahsederek faydalı olmaya çalışalım. Öncelikle olarak bahçe aydınlatma Bahçe Aydınlatma Fikirleriiçin gerekli olan ışık akısı ve lüks belirlenmelidir. Bu sayede ne kadarlık alan için ne kadar ışık gerekli olduğunu belirlemiş olursunuz. Bu işlemin uygulanmasının ardından dekor ve dizaynın uyum ve bütünlük sağlaması adına doğru aydınlatma tasarımı seçilmelidir.

 Dekoratif bahçeler için aydınlatma fikirleri

Özellikle de kış bahçeleri için daha loş ve sarı ışıkların tercih edilmesi ile daha modern bir çizgi yakalanmasına olanak ve imkân sağlayacaktır. Çünkü biriken karlar arasında sarı ışık göz yorucu olmaktan uzak olmasının yanı sıra aynı zaman da daha çok kırılacağından dolayı sıcak bir atmosfer oluşturma özelliğine sahip vaziyettedir. Bahçe aydınlatma uygulaması için diğer alternatif ışık fikirleri arasında öne çıkanı ise tabandan aydınlatmalar olarak gösterilebilmektedir. Ancak taban aydınlatmaları etrafta yaşayan haşarat ve böcekler için sıcaklık kaynağı olması sebebi ile ilaçlama olmadan kullanılması istenmeyen kötü sonuçlu olayların meydana gelmesine ön ayak olabilmektedir. Bu sebeple de dikkatli davranılması tavsiye edilmektedir.

 Bahçe aydınlatmaları güvenliği nasıl olmalı

Bahçe aydınlatmaları özellikle de elektriğin taşınması noktasında özel bir itina gerektirmektedir. Aksi halde yıpranmaların meydana gelmesi olası bir vaziyet alır. Oluşabilecek kısa devre ve kablo kopması sebebi ile yangın ve elektrik çarpması gibi ciddi sorunların meydana gelmesi olasıdır. Bu sebeple de dikkatli davranılması tam anlamı ile kişilerin yararına olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir