Cennetten Kovulmak

Çektiği reklam filmleri ve kısa filmlerle bir çok ödüle layık görülen Ferit Karahan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Cennetten Kovulmak filmi, dram türünde 2014’te izleyiciyle buluşmaya hazırlanan yerli yapımlardan biri. Senaryosunda da Serdar Temel’in yanı sıra filmin yönetmeni Ferit Karahan’a rastladığımız Cennetten Kovulmak, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle çekildi. Ülkemizdeki siyasi sorunlara değinilen filmin oyuncu kadrosunda karşımıza, dizilerden ve Aşk Kırmızı ile Sağ Salim 2 gibi filmlerden tanıdığımız güzel oyuncu Ezgi Asaroğlu, Rojda Tekin, Gülistan Acet gibi isimler çıkıyor.
Cennetten Kovulmak, yönetmeni Ferit Karahan’ın ilk uzun metraj filmi olmasına rağmen, yönetmenin daha önce aldığı ödüller, sinema izleyicisinin kendisine olan güvenini artırıyor. Dağıtımını Tiglon’un üstlendiği 110 dakikalık Cennetten Kovulmak filminin meraklılarıyla buluşma tarihi ise 25 Nisan 2014 olarak duyuruldu.
Filmin konusuna gelince; Ezgi Asaroğlu, ağırlığı Kürt işçilerden oluşan bir inşaatta elektirik mühendisi olarak çalışan Emine karakterine hayat veriyor. İnşaatta meydana gelen bir kaza sonucu işçilerden birinin hayatını kaybetmesiyle birlikte, olaydan etkilenen Emine işçinin memleketi olan Muş’a gitme kararı alır. Filmin diğer ana karakteri olan Rojda Tekin’in hayat verdiği Ayşe ise Muş’ta yaşayan ve hayali İstanbul’a giderek kendine güzel bir hayat kurmak olan küçük bir kızdır. Bu iki karakterin hayatları beklenmedik olaylarla kesişir. İkisi de kendileri için anlam ifade etmeyen çatışmalara şahit olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir