Dizüstü Çizmeler

Hiçbir zaman eskimeyen bir akımdır, uzun çizmeler. 2014 sezonunda ise çizme boyu biraz daha uzayarak diz üstüne çıktı. Artık sadece kısa gece kıyafetlerinde değil ancak günlük hayatta da sıklıkla kullanılan dizüstü çizmeler, iş hayatında da sıklıkla kullanılmakta. Kadınlarda harika duran dizüstü çizmeler, doğru seçimle bizim bacaklarımızda da harika duracaktır. Tek yapmamız gereken ise fiziğimize ve kendimize uygun olan seçimi yapmak.

 Dizüstü çizmelerin ağır ve asi bir havaya sahip olan parçalarıdır, binici çizmeleri. Kahverengi, siyah vb. renklerle kullanılan bu tarz çizmeler etekler, çekeler, dar pantolonlar ve bol kazaklarla harika duracaktır. Eğer daha geleneksel bir havaya sahipseniz, dar siyah bir diz üstü çizme sizi çok şık ve zarif gösterecektir. Özellikle deriden alçak topuklu ve dökümlü bir modeli kalem etekler ve kumaş elbiselerle kombinleyebilirsiniz. Ya da sportif bir şıklık için taytlar ve mini eteklerle kullanabilirsiniz.

Gösterişi seviyorsanız, parlak deriden çizmeler tam size göre. Sadece boyunun dizinizi geçmesine izin vermeyin onun dışında istediğiniz topuklu seçenekleriyle istediğiniz kombinlerle kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Eğer göz alıcı olmak istiyorsanız platformlu dizüstü çizmeleri seçebilirsiniz. Yine de bu modelde abartıya kaçmamak için olabildiğince yumuşak renkleri tercih edin, giyeceğiniz mini bir elbiseyle mükemmel görüneceksiniz. Daha asi bir tercih istiyorsanız kot ve sweatshirtle ya da vücudunuzu saran bir elbiseyle giyebileceğiniz zincirli modelleri tercih edebilirsiniz. Biz kadınların vazgeçilmezi olan diz boyu siyah çizmeleri de gönül rahatlığıyla, mini etek ya da dar pantolonlarla kullanabilirsiniz. Eğer yeniliğe açıksanız pencere dekolteli kesik çizmeleri kullanabilir, kendi şıklığınızı oluşturabilirsiniz.