Yarının Sınırında

Yönetmenliğini, kariyerinde Geçmişi Olmayan Adam, Bay ve Bayan Smith gibi filmler olan Amerikalı yönetmen ve prodüktör Doug Liman’ın yaptığı Yarının Sınırında filminin orijinal adı Edge of Tomorrow. Warner Bros yapımcılığındaki Yarının Sınırında filmi, 2014 yılında vizyona girecek filmler arasında aksiyon ve bilimkurgu türünde baş gösteriyor. Warner Bros, Doug Liman gibi izleyiciye güven veren faktörlerin yanında filmimizin başrolünde de Tom Cruise gibi dev bir oyuncu olunca Yarının Sınırında, 2014’ün en çok beklenen filmleri arasında yerini alıyor. Filmde usta aktör Tom Cruise’a güzel aktris Emily Blunt, Lara Pulver, Jeremy Piven, Bill Pexton gibi isimler eşlik ediyor.
Çekimleri yeni tamamlanan, Tom Cruise hayranlarının ve aksiyon meraklısı sinemaseverlerin merakla beklediği Yarının Sınırında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Türkiye dağıtımını Warner Bros Türkiye’nin üstlendiği Yarının Sınırında filminin Türkiye’deki vizyon tarihi 6 Haziran 2014 olarak belirlendi.
Filmimizin konusuna kısaca değinmek gerekirse; Yarının Sınırında yakın bir gelecekte geçiyor. Dünya Mimics adı verilen uzaylılar tarafından istila edilmiştir. İnsanlığın elde ettiği teknolojiden çok daha fazlasına sahip olan Mimics’lerle baş etmek imkansız gibi görünmektedir. Çok üstün silahlara, hıza ve telepatik olarak insanlara emir verme gibi bir takım değişik özelliklere sahip bu canlılar karşısında çok zor bir duruma düşen insanoğlu, dünyadaki bütün orduların birleşmesine umut bağlamıştır. Dünyadaki bütün orduların birleşmesiyle oluşturulan askeri güç ile uzaylılara karşı bir taarruz planlanır. Bu plan gereği, daha önce hiçbir savaşa katılmamış bir komutan olan, Tom Cruise’un hayat verdiği Lt. Col. Bill Cage intihar maiyetinde bir göreve atanır. Çok tehlikeli olan bu görevde neredeyse hiç şansı yoktur ve görev esnasında öldürülür. Ancak uzaylılarla doğrudan girdiği etkileşim onu bir zaman döngüsünün içine sokmuştur ve tekrar dirilir. Defalarca ölüp ölüp dirilen Lt. Col. Bill Cage her dirilmede daha güçlü, daha hızlı ve daha zeki olmaktadır ve artık Mimics’leri yenmek imkansız değildir.