Fury

2014’de izleyiciyle buluşacak nadir savaş filmlerinden olan Fury’nin yönetmen koltuğunda Tehlikeli Takip filminin de yönetmenliğini yapmış olan David Ayer oturuyor. Amerikan yapımı filmin senaryosunu da, daha önce Hızlı ve Öfkeli, Özel Tim, Hesaplaşma gibi filmlerin senaryolarına imza atmış, aynı zamanda filmin de yönetmeni olan David Ayer yazıyor. Steven Price’ın müziklerini yaptığı filmin oyuncu kadrosunda dünyaca ünlü aktör Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman, John Bernthal, Xavier Samuel, Jason Isaacs gibi isimler yer alıyor.
Özellikle Brad Pitt hayranlarının ve türün meraklılarının heyecanla beklediği Fury filminin prodüktörleri arasında Bill Block, John Lesher, Anton Lessine gibi isimler yer alıyor. Türkiye dağıtımını Pinema’nın üstlendiği Amerikan yapımı savaş ve dram türündeki filmin ülkemizde izleyiciyle buluşma tarihi 14 Kasım 2014 olarak belirlendi.
İkinci Dünya Savaşı’nın son demlerine tekabül eden 1945 yılında geçen Fury filminin konusuna değinmek gerekirse; Avrupa kıtasına çıkartma yapan Amerikan ordusu askerleri arasında bulunan beş kişilik özel bir ekibin Naziler tarafından kuşatılmasıyla ekibin yaşam mücadelesi başlıyor. Ekibin lideri konumundaki Komutan Wardaddy, savaşın son günlerinde askerlerini bu cehennemden kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.