Gone Girl

2014’ün iddialı gerilim filmlerinden biri olan Gone Girl’ün yönetmenliğini, Fight Club, Seven, Game gibi birbirinden güzel filmlerin yönetmenliğini yapmış olan dünyaca ünlü Amerikalı yönetmen David Fincher üstleniyor. Bu da Gone Girl filminin iddiasının temel dayanağını oluşturuyor. İşin senaryo kısmında karşımıza pek tanıdık olmayan, Gillian Flynn çıkıyor. Gözlerimizi filmin oyuncu kadrosuna çevirdiğimizde ilk dikkatimizi çeken, 2013 yılında yönetmenliğini yaptığı Argo filmiyle ortalığı kasıp kavuran ünlü aktör Ben Affleck oluyor. Ben Affleck’e filmde Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Missi Pyle, Tyler Perry gibi isimler eşlik ediyor.
Filmin yapımcılığını güzel oyuncu Reese Witherspoon üstleniyor. Fincher hayranlarının (ki büyük bir kitleye tekabül eder) ve tüm sinemaseverlerin büyük bir merakla beklediği Amerikan yapımı Gone Girl, Tiglon’un dağıtımcılığında 10 Ekim 2014 tarihinde Türkiye’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.
Merakla beklenen Gone Girl, bize sağlam bir gerilim yaşatma hedefinde. Kısaca filmdeki öyküye değinirsek; Amerika’nın Missouri eyaletinde yaşayan ve mutlu bir çift olan Amy ve Nick beş yıldır evlidir ve evliliklerinin 5. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan çiftimizin başına beklenmedik olaylar gelecektir. Kutlamanın yapılacağı günün sabahında Amy’nin aniden ortadan kaybolmasıyla olaylar gelişmeye başlar. Polis, bu kaybolma olayından Nick’i sorumlu tutar. Suçsuz olduğunu iddia eden ve ispatlamaya çalışan Nick, bu amaçla yaptığı araştırmalarda mükemmel bir insan olarak tanıdığı karısının, aslında o kadar mükemmel olmadığını öğrenir. Amy’nin tuttuğu gizli günlükler Nick’in kafasını karıştırırken, Amy’nin hayatta olup olmadığı da bilinmemektedir. Amy’i rüyalarında vahşice öldürdüğünü gören Nick’in kafası iyice karışmış durumdadır.