Galaksinin Koruyucuları

Yaratıklar filmiyle hatırladığımız Amerikalı yönetmen James Gunn’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Galaksinin Koruyucuları, üç boyutlu olarak 2014 yılında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Aksiyon, bilimkurgu türündeki filmin 86 dakikalık filmin oyuncu kadrosunda Chris Pratt, Zoe Saldana, Benicio Del Toro, Karen Gillan gibi isimler yer alıyor. Ayrıca Vin Diesel ve Bradley Cooper’da seslendirmeleriyle filme katkıda bulunan oyuncular arasında. Dan Abnett ve Andy Lanning’in çizgi romanından uyarlanan filmin senaryosu da yine filmin yönetmeni olan James Gunn tarafından kaleme alınmış.
Orijinal adı Guardians of Galaxy olan ve yapımcılığını Kevin Feige’nin yaptığı Galaksinin Koruyucuları filminin Türkiye distribütörlüğü UIP Türkiye tarafından yürütülüyor. Türün meraklılarının heyecanla beklediği filmin gösterim tarihi 1 Ağustos 2014 olarak belirlendi.
Marvelin, Galaksinin Koruyucuları isimli çizgi romanından esinlenerek çekilen filmin konusuna değinmek gerekirse; Peter Quill sevmediği bir adam olan Ronan için istemeyerek çalışmak zorunda kalır. Ronan’ın isteği doğrultusunda tuhaf bir gök cismini çalması gereken Star Lord lakaplı Peter Quill, bu görev esnasında yakalanır. Hoşlanmadığı Ronan’dan da kurtulmak isteyen Star Lord tuhaf arkadaşlar edinmiştir. Çeşitli özellikleri olan uzaylı dostlarıyla yeni maceralara atılan Star Lord, tüm evren için ciddi tehlike oluşturan, çalmaya çalıştığı gök cismine karşı arkadaşlarıyla birlikte mücadaleye girişir. Artık evrenin kaderi, Galaksinin Koruyucuları olarak anılan bu beş karakterin elindedir.