İstanbul Yerel Seçim Sonucu

30 Mart 2014 Pazar günü 52 milyon seçmen, Yerel Seçimlerde oy kullanmak amacıyla sandık başına gidecekler. 14 milyon nüfusu bulunan İstanbul yerel seçim sonucu ise hem partiler tarafından hem de vatandaşlar tarafından dört gözle bekleniyor.

İstanbul yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan adayı bildiğiniz gibi Mustafa Sarıgül’dür. Araştırma firmalarının anketlerine göre Mustafa Sarıgül’ün oy oranı %41 civarındadır. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Belediye Başkan adayı ise 15 yıldır belediye başkanlığı yapan Kadir Topbaş’tır. Özellikle gezi olayları sırasındaki pasif durumu sebebiyle Kadir Topbaş’ın oy kaybı anketlerde gözükmektedir. Anketlerde Sarıgül ile oy oranı başa baş gitmek olan Kadir Topbaş, bu seçimlerde hiç miting yapmamasıyla da eleştiri aldı.

HDP’nın Belediye Başkan adayı da yönetmen Sırrı Süreyya Önder olarak belirlenmiştir. Gezi olaylarında popülerlik kazansa da son günlerde yaptığı açıklamalar ve ters propaganda ile kendisini destekleyen kitlenin de tepkisini çekmeye başladı. İstanbul’da durum şimdilik bu şekilde. Yarın akşam seçim yasakları biter bitmez İstanbul Yerel Seçim sonucunu ve İstanbul’un yeni Belediye Başkanını hep beraber göreceğiz.

Kaynak : http://www.secimsonucu.org/istanbul-yerel-secim-sonucu-2014

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir