Kaptan Amerika: Kış Askeri (Captain America: The Winter Soldier)

            2011 yapımı İlk Yenilmez: Kaptan Amerika filminin devamı niteliğindeki Kaptan Amerika: Kış Askeri, Joe Russo ve Anthony Russo kardeşlerin yönetmenliğinde, 2014 yılında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Senaryo kısmında karşımıza Christopher Markus ve Stephen McFeely’ın çıktığı ABD yapımı film aksiyon ve macera türünde gişenin iddialı yapımlarından. 170 milyon dolarlık bütçesiyle de dikkat çeken filmin Türkiye gösterim tarihi 11 Nisan 2014 olarak belirlendi.

            İlk film olan İlk Yenilmez: Kaptan Amerika’da olduğu gibi, bu filmde de Stive Rogers (Kaptan Amerika) karakterine ünlü aktör Chris Evans hayat veriyor. İlk filmin oyuncu kadrosunun büyük oranda muhafaza edildiği Kaptan Amerika: Kış Askeri filmi, seyirciye yeniden Samuel L. Jackson, Sebastian Stan, Hayley Atwell, Dominic Cooper gibi oyuncuları izleme olanağı sağlıyor. Bu oyuncuların yanında sinema seyircisinin Yenilmezler, Boleyn Kızı, Prestij gibi filmlerden tanıdığı ünlü Amerikalı aktris Scarlett Johansson’da Kaptan Amerika: Kış Askeri filmi ile izleyici karşısına çıkıyor.

            Film, Kaptan Amerika’nın yeni dünyaya adapte olmaya çalışırken bir yandan da yeni düşmanlarıyla savaşını konu alıyor. Kaptan Amerika’nın yeni düşmanı, SSCB döneminde Rus özel kuvvetleri tarafından eğitilen Winter Soldier (Kış Askeri) ismindeki acımasız bir ölüm makinasıdır. Winter Soldier’ın Ruslar tarafından donmuş bir gölde bulunmasıyla başlayan aksiyon dolu maceramızda, Kaptan Amerika, Falcon ve Black Widow ile birlikte biz de olayların içine giriyoruz.

Kaptan Amerika: Kış Askeri ( Captain America: The Winter Soldier) filminin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir