Malefiz

Orijinal adı Maleficent olan ABD yapımı fantastik filmin başrolünde karşımıza çıkan Angelina Jolie, büyük bir heyecana neden oluyor. Yönetmenliğini Avatar, Muhteşem ve Kudretli Oz gibi filmlerde ses dekoratörlüğü yapan Robert Stromberg’in yaptığı filmin senaristi ise Linda Woolverton. Malefiz, yönetmeni Robert Stromberg’in ilk uzun metraj filmi olma özelliğini de taşıyor. Filmde başrol olan Angelina Jolie’ye Juno Temple, Elle Fanning, Sharlto Copley, Hannah New gibi isimler eşlik ediyor.
Yapımcılığını Walt Disney’in üstlendiği filmin Türkiye dağıtımcısı ise UIP Türkiye. Fantastik türünün meraklılarıyla ve tüm sinemaseverlerle 2014 yılında buluşmaya hazırlanan ve 200 milyon dolarlık bütçesiyle dikkatları üzerine çeken Malefiz’in, Türkiye gösterim tarihi 30 Mayıs 2014 olarak belirlendi.
Klasik Uyuyan güzel masalının “Cadının” gözünden yorumlandığı filmin konusu kısaca; barış içinde büyüyen ve huzurlu bir hayata sahip olan Malefiz, oldukça mutu ve güzel bir kızdır. Mutluluk içindeki hayatı günlerden bir gün işgalci bir insan ordusu tarafından bozulmaya yeltenilir. Malefiz huzurunu ve ülkesini korumak için savaşır ve bu savaş esnasında uğradığı bir ihanetten dolayı kalbi taşlaşarak kötü bir karaktere dönüşür. Meşhur masaldaki prensesi ölüme mahkum eden cadı işte bu sebepten “cadı” olmuştur. Malefiz filmi Maleficent’in bu dönüşümünü ve uğradığı ihaneti konu edinmektedir.