Maymunlar Cehennemi:Şafak Vakti

Maymunları Cehennemi: Başlangıç filminin devamı olan Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti ilk filmden on yıl sonrasını anlatıyor. Filmin yönetmenliğini, ilk filmin aksine bu kez Canavar ve Kanıma Gir gibi filmlerle son zamanlarda boy göstermiş Amerikalı yönetmen Matt Revees yapıyor. Senaryo kısmında da değişikliğe gidilen filmin senaristi, Mark Bomback. Serinin ilk filmi izleyici tarafından oldukça beğeni toplamıştı, bu film de ilk filmin referansıyla izleyiciyle buluşuyor ancak cast bazında film filmden pek eser yok. Oyuncu kadrosu da değişen filmde ilk filmin başrol oyuncusu James Franco yer almıyor. Yeni oyuncu kadrosu Gary Oldman, Andy Sarkis, Keri Russel, Toby Kebbell gibi isimlerden oluşuyor. Oyuncuların arasında ilk filmden sadece maymun Caesar karakterine hayat veren Andy Sarkis’in yer alması dikkat çekici. Gary Oldman gibi bir tecrübenin de filme katılması bu değişimin olumlu yanlarından diyebiliriz.
Bilimkurgu hayranlarının merakla beklediği Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti filminin Türkiye distribütörü Tiglon oldu. Filmin vizyon tarihi ise 11 Temmuz 2014 olarak duyuruldu.
Kısaca filmin konusuna değinmemiz gerekirse; ilk film olan Maymunlar Cehennemi: Başlangıç’da genleri değiştirilerek yanlışlıkla zekası artırılan maymunumuz Caesar’ın kaçışının ardından on yıl geçmiştir. Zeki maymun Caesar, kendisine küçük bir maymun ordusu kurmuş ve maymunların “şafak vaktini” inşa etmiştir. Aynı zamanda ALZ-113 virüsü de etkisini iyiden iyiye artırmış ve neredeyse tüm dünyaya yayılmıştır. İnsanlığın oldukça zor bir durumda kaldığı bu yeni dünyada, bilim insanları tüm güçleriyle bu kaostan insanlığı kurtaracak çözümü aramaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir