Need For Speed Hız Tutkusu

Yönetmeninin ikinci uzun metraj film deneyimi olan Need For Speed Hız Tutkusu, dünyaca ünlü bilgisayar oyunu Need For Speed’den uyarlanarak, sinemada izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Amerikalı Scott Waugh otururken, senaryoyu George Gatins kaleme alıyor. Hem oyunun tutkunları hem de aksiyon meraklısı sinemaseverler tarafından heyecanla beklenen filmin oyuncu kadrosunda Braking Bad dizisiyle son zamanlar popülaritesinde büyük bir artış olan Aaron Paul, Dominic Cooper, İmogen Poots, Scott Mescudi, Rami Malek, Ramon Rodriguez gibi isimer yer alıyor.
130 dakika süren aksiyon türündeki ABD yapımı filmin müzikleri Nathan Furst tarafından yapıldı. Orijinal adı sadece Need For Speed olan 66 milyon dolarlık bütçesiyle de dikkat çeken filmin Türkiye distribütörü Tiglon olurken, izleyiciyle buluşma tarihi 14 Mart 2014 olarak belirlendi.
Aksiyon meraklılarını ve araba tutkunlarını heyecanlandıran Need For Speed Hız Tutkusu filminin konusuna kısaca değinmek gerekirse; Tobey Marshall babasından kalan tamirhanede araba tamiri ve modifikasyonu ile uğraşan bir gençtir. Babasının ölümünden sonra üzerine kalan borçlar ise bir hayli fazladır. Borçlarını ödemek için gündüzleri yoğun bir tempoda çalışan Marshall, geceleri ise yasa dışı araba yarışlarına katılmaktadır. Bu yarışlarla birlikte arabalara olan tutkusuda gittikçe artan Tobey, zamanla tam bir hız ve araba tutkununa dönüşür. Bu arada Doni isimli oldukça zengin bir rakibi, kendisine bir araba siparişi verir ve bütün borçlarını kapatabileceği kadar büyük bir para önerir. Teklifi kabul eden Tobey aracı hazırlarken yeni bir yarış tertiplenir. Bu yarışta talihsiz bir kaza sonucu ölüm yaşanınca Doni, suçu bir şekilde Tobey’in üzerine atar. İki yıll hapis yatmak zorunda kalan Tobey, özgürlüğüne kavuştuğunda intikam hırsıyla yanıp tutuşmaktadır. Doni’yi ağır bir yenilgiye uğratmak için girişimlerde bulunacaktır.