Pompeii

Dünyaca ünlü Ölümcül Deney serisinin yönetmenliğini yapan, bunun yanı sıra kariyerinde Ölüm Yarışı, Üç Silahşörler, Alien Predatöre Karşı gibi filmler de bulunan ünlü İngiliz yönetmen Paul W. S. Anderson’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Pompeii filmi, aksiyon ve macera türünün meraklılarını tatmin edecek gibi duruyor. Yayınlanan fragmanında, kullanılan üstün efektleriyle dikkat çeken Pompeii, 2014 yılının iddialı yapımlarından. Senaristliğini Janet Scott Batchler, Lee Batchler ve Michael Robert Johnson’ın yaptığı film, ABD, Kanada ve Almanya ortak yapımı. Gözlerimizi, 104 dakikalık filmin oyuncu kadrosuna çevirdiğimizde yine sinemaseverleri heyecanlandıran isimler karşımıza çıkıyor. Game of Thrones dizisiyle son zamanlarda müthiş bir üne kavuşan Kit Harington ve Sucker Punch filmindeki Babydoll karakteriyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu ve şarkıcı Emily Browning filmin başrollerini paylaşıyor. Filmde bu ikiliye Kiefer Sutherland, Carrie-Anne Moss, Adewale Akinnuoye-Agbaje gibi isimler eşlik ediyor.
Türün meraklılarının heyecanla beklediği Pompeii filminin Türkiye dağıtımını Tiglon üstlenmiş. Filmi bekleyenlerin, bekleyişlerinin nihayete ereceği tarih ise 13 Haziran 2014 olarak belirlendi.
Film milattan önce 79 yılında bir Roma şehri olan Pompeii’de yaşananları anlatıyor. Pompeii kenti dönemin Roma’sının göz bebeği niteliğindeki refah içinde bir şehirdir. Şehrin yakınında bulunan ve volkanik bir dağ olan Vesuvius’un harekete geçmesiyle şehir harabeye döner. Başkaları için çalışan bir köle olan Milo olayın canlı tanıklarındandır. Milo, harabeye dönen Pompeii’den hem sevdiği kadını hem de en yakın arkadaşını kurtarmaya karar verir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir