Ölümcül Deney: 6

2002 yılında yayınlanan, serinin ilk filmi olan ve Capcom’un Resident Evil isimli bilgisayar oyunundan sinemaya uyarlanan Ölümcül Deney, aradan on iki yıl geçmesine rağmen hala sinemaseverleri heyecalandıran bir film serisi olarak dikkat çekiyor. Filmin yönetmenliğini,  serinin ikinci filmi olan Ölümcül Deney: Kıyamet dışındaki tüm filmlerde olduğu gibi yine Paul W. S. Anderson yapıyor. Karşımıza senaryo kısmında da çıkan Paul W. S. Anderson, aynı zamanda serinin yapımcılığını da üstleniyor. Serinin tüm filmlerinde başrol olan Alice karakterine hayat veren Milla Jovovich, bu filmde de oyuncu kadrosunda yer alıyor. Şimdilik oyuncu kadrosunda Milla Jovovich dışında kimlerin yer aldığı açıklanmadı.

Oyunun ve serinin meraklılılarının büyük bir heyecanla beklediği Ölümcül Deney: 6’nın Türkiye dağıtımını üstlenen Warner Bros Türkiye, filmin gösterim tarihini 12 Eylül 2014 olarak duyurdu, ancak gösterimin 2015 yılına ertelendiğine dair haberler yayılmakta. Dolayısıyla filmin gösterim tarihi henüz netlik kazanmadı. Bu durum Resident Evil hayranlarını oldukça üzmüşe benziyor.

Ölümcül Deney:6’da macera kaldığı yerden devam ediyor. Filmin konusuna kısaca değinirsek; serinin başından beri, insanlığın başına binbir türlü bela açan,Umbrella şirketinin yapay zeka ürünü bilgisayarı The Red Queen, yine büyük bir tehdit oluşturmaktadır. İnsanın ırkının soyunu kurutacak toplu bir katliama hazırlanan The Red Queen’i durdurmak için, Alice önderliğindeki kahramanlarımızın, The Hive’a ulaşmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir