Salako’Yu Canlandıran Ünlü Oyuncumuz Kimdir?

Kemal Sunal…

Salako, hala hepimizin hafızalarında yer alan bir film. Aşk uğruna ağanın kızını dağlara kaçırmasını anlatan sözde Salako’Yu Canlandıran Ünlü Oyuncumuz Kimdir?eşkıyanın başına gelenleri konu alır. Başına gelen tüm dertlerden şans eseri kurtulan Salako’nun haline hepimiz içten üzüldük. Fakat sonunda iyinin kazandığı bu film de hepimiz mutlu sonu keyifle izledik. Hala daha ‘ Salako’nun hünerleri aman Allah ‘ şarkısını hatırlayabiliyorsak işte bu bir başarı öyküsüdür. Salako Kemal Sunal’ın 10. filmdir.

Kemal Sunal oynadığı pek çok karakter hala hatıralarımızda. Kendisi için söylenecek o kadar çok güzel cümle var ki. Bugün bile filmlerine rast geldiğimiz zaman çocuklar gibi mutlu olabiliyoruz. Sonunun ne olacağını bildiğimiz halde ağzımız kulaklarımızda filmi sonuna kadar izleyebiliyoruz.

Ne mutlu ki hayatı boyunca bize 82 film bahşetmiştir. Ve filmlerinin çoğu ezberlenene kadar izlenilmiştir. Sesinin güzelliği de filmler de fark edilmiştir. İbrahim Tatlıses en çok dinlediği sanatçıdır. Filmlerinde hepimizin hayatına bir yerden mutlaka değinmiştir. Bir öğrenci için ‘inek şaban ‘ olmuştur mesela. Ya da ailesini geçindirmek için zor günler yaşayan bir baba. Veya ay sonunu zor getiren bir memur. Başlık parası için uğraşan bir aşık…

ilmleri genellikle mesaj içeriklidir. İyi-kötü, zengin-fakir, işçi-patron temalı filmlerdir. Genellikle komedi türünde filmlerle bilinse bile dram yönünde filmleri de vardır. 4 tane de dizi çekimi olmuştur. Fakat filmlerinde ki gibi çok başarılı olmamıştır. Bilinen 12 tane tiyatro oyunu olmuştur. İlyas Salman’ın söylemiyle ‘anası ağlayan milleti güldüren’ adamdır kemal Sunal. Kimsenin ağzından kendisi için kötü cümle veya yorum duyulmamıştır. Kemal Sunal’ın hayatında aldığı bilinen en duygulu karar 10 Kasım doğumlu olmasına rağmen 11 Kasım da doğduğunu söylemesidir.’ Mustafa kemal Atatürk’ ün doğduğu gün doğum günümü kutlayamam’ demiştir. İlk oynadığı film Tatlı Dillim ’dir. Son oynadığı film ise Propaganda’dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir