İnanılmaz Örümcek Adam 2

Yönetmenliğini, ilk filmin de yönetmenliğini yapan Marc Webb’in üstlendiği İnanılmaz Örümcek Adam:2 filmi 2014’te vizyona girecek popüler yapımlardan biri. Büyük ses getirmiş olan ilk film “İnanılmaz Örümcek Adam” referansıyla karşımıza çıkan filmin, senaryo kısmında ilk filmde yer almayan üç isim yer alıyor: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinkner. Aksiyon ve macera türündeki ABD yapımı İnanılmaz Örümcek Adam:2, türün hayranları tarafından ilgiyle takip edildi ve merakla bekleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda sabit olarak bulunan Andrew Garfield ve Emma Stone’a bu kez Jamie Foxx, Dane DeHaan gibi isimler eşlik ediyor.
Warner Bros yapımcılığındaki filmin Türkiye dağıtımı da yine Warner Bros’un Türkiye ayağı tarafından üstlenilmiş. İnanılmaz Örümcek Adam:2 filminin, Türkiye vizyon tarihi ise 25 Nisan 2014 olarak duyuruldu.
İnanılmaz Örümcek Adam:2 filminin konusuna kısaca değinmek gerekirse; her zaman ki gibi insanları kurtarmakla meşgul olan Peter Parker (Adrew Garfield), oldukça yoğundur. Şehirdeki tüm suçlarla ve suçlularla mücadele etmeye çalışan Parker, aynı zamanda da sevdiği kadın olan Gwen’i mutlu etmek zorundadır. Tüm bu yoğunluğun yanı sıra ortaya çıkan yeni düşmanlar da Peter Parker’ı bekleyen sürprizler arasındadır. Kötü karakterler olan Electro ve Harry Osborn Parker’ın alt etmesi gereken düşmanlarıdır. Parker, bir yandan düşmanlarını alt etmeye çalışırken, bir yandan da sevdiği kadını korumalıdır. Tüm bu olaylar esnasında Peter Parker’ın kendi geçmişine dair öğrendikleride önemli sonuçlara gebe olacaktır.