The Water Diviner Türkiye Çekimleri Başlıyor

Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’ın da oynadığı filmin Avustralya çekimlerinin ardından film ekibi, Sultanahmet, Çemberlitaş, Balat ve Topkapı Sarayı gibi bölgelerde çekimler yapacak.

Mart ayı ortasına kadar sürecek İstanbul sahnelerinin tamamlanmasının ardından, ekip Fethiye Kayaköy’de çekimlerine devam edecek.
Russell Crowe ile beraber Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’ın da oyuncu kadrosunda yer alacağı The Water Diviner ( Su Bulucu) filminin İstanbul çekimleri ay sonunda başlayacak.

Türkiye çekimleri bir aksilik olmazsa 26 Şubat 2014 tarihi olarak belirlenmiştir.  İstanbul’un Fatih ilçesinde çekilecek olan filmde ayrıca  Mert Fırat da oynayacaktır.

The Water Diviner filminin konusu ise şu şekildedir; Çanakkale Savaşına katılan ve ölen çocuklarınının cenazesii karısına söz verdiği için arayan babanın dramı filme konu olacaktır.

Film ayrıca işgal altındaki İstanbul’u da konu edinecektir. Dönemsel bir film olan The Water Diviner filminin Türkiye’deki bölümleri 26 Şubatta çekilecektir.

The Water Diviner, Çanakkale Savaşı’nda çocuklarını kaybeden ve onların cenazelerini almak amacıyla Türkiye’ye gelen bir babanın hikayesini anlatıyor.