Yıldızlararası

Çektiği filmler birbirinden güzel olan, mükemmel bir kariyere sahip, Başlangıç, Kara Şövalye, Prestij, Man of Steel gibi filmlerin yönetmeni ve gelmiş geçmiş en iyi yönetmenler arasında gösterilen Christopher Nolan’dan yeni bir film geliyor olması sinema çevrelerinde büyük bir heyecana neden oluyor. Christopher Nolan’ın çoğu filminde olduğu gibi yine hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği bir film olan Yıldızlararası filminin orijinal adı Interstellar. Oldukça etkileyici bir fragmana sahip Yıldızlararası filminin müzikleri de bu işin piri konumundaki Hans Zimmer tarafından yapılmış. Filmin başrollerinde ise oscarlı oyuncular bizi karşılıyor. Henüz yeni, 2014 yılında Sınırsızlar Kulübü’ndeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Oscarı’na layık görülen Matthew McConaughey ve 2013 yılında Sefiller filmindeki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı alan Anne Hathaway, Yıldızlararası’nda başrolleri paylaşıyor. Filmde bu ikiliye Jessica Chastain, Topher Grace, Wes Bentley, Michael Caine gibi isimler eşlik ediyor.
2014 yılının şüphesiz en çok beklenen filmlerinden olan, Warner Bros, Paramount, Legandary gibi şirketlerin yapımcılığını üstlendiği, Amerikan yapımı Yıldızlararası filminin, Türkiye dağıtımını Warner Bros Türkiye yürütecek ve filmle Türkiye’deki izleyicilerin buluşma tarihi 7 Kasım 2014.
Bilimkurgu türündeki Yıldızlararası’nda Nolan’ın bize anlatacağı öyküye kısaca değinirsek; uzayda bulunan solucan delikleri sayesinde zamanda yolculuğun mümkün olabileceği teorisinden esinlenerek yazılan senaryoda aksiyon, bir grup maceracının bu deliklerden birine gitmeye karar vermesiyle başlıyor. Bu bilinmeyen mecrada yaşananlar ve grup elemanlarının bir arada kalma çabaları filmin ana konusunu oluşturuyor.