Yüz Germe Hareketleri

Yaşla beraber meydana gelen cilt esnekliği belli bir süre kaybolur. Bu durumda da ciltteki kırışıklık ve sarkmalar meydana gelir. Özellikle cilt sarkmaları ve kırışıklıkları çoğu zaman cerrahi müdahaleler gerektirmektedir. Bu yüzden kozmetik ürünlerin daha çok bu alanda kullanılması göze çarpar. Tabii bu konuda kozmetik ürünler, kırışıklık giderici kremler ve cerrahi müdahale istemiyorsa yüz germe hareketleri yapılır. Yapılan bu hareketler kısa bir zaman içerisinde olumlu sonuçlar vermektedir. Yüz germe hareketlerin doğru şekilde yapılmasına itina gösterilmelidir.

 Yüz germe hareketleri nelerdir?

– Balık dudak hareketi: Yüz germe hareketlerinde dudaklar içeriye doğru düzelir ve yanakları da aynı şekilde vakumlanarak balık dudak hareketi yapılmalıdır. Bu şekilde dudakları 5 saniye kadar bekletilir. Akabinde gülümsemeye çalışılmalıdır. Her 5 saniyede böyle bekledikten sonra yüz serbest bırakılır. Bu hareket ise en az 10 kez yapılması tavsiye edilmektedir.

– Çene germe hareketi: Bu hareket türünde dudak kenarları tutulup cilt aşağıya doğru çekilir. Baş da tavana doğru çevrilerek daha sonrasında yukarıya bakılır. Bu harekette 10 saniye beklenmesinin ardından ve daha sonra 5 saniye beklenir ve bu şekilde işlem tekrar edilir. Aynı şekilde bu uygulama 10 kez yapılması gerekir.

– Alın germe hareketi: Baş normal bir pozisyonda olacak şekilde tutulur ve daha sonrasında alına baskı yaptıktan sonra alt çene sıkılarak ileri doğru kafa ile baskı yapılmalıdır. Bu hareket türünde 10 saniye beklemesi gerekir ve aynı şekilde yaklaşık olarak 10 kez tekrar edilmesi gerekir.

– Dudak germe hareketi: Alt dudaklar üst dudakların altına konulur. Mümkün mertebede yukarı doğru buruna yakın bir bölgeye getirilir. 15-20 saniye bu şekilde bekledikten sonra, çene kaslarını gerildiği hissedecektir. Uygulama yaklaşık olarak 5 kez denenmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir