Baskın: 2

2014 yılının ilgi çekici yapımlarından biri olan Baskın: 2 adından da anlaşılacağı gibi Baskın filminin devamı niteliğinde. 34 yaşındaki genç İngiliz yönetmen Gareth Evans, ilk filmde olduğu gibi yine yönetmen koltuğunda oturuyor. Senaryosunu da Gareth Evans’ın yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Iko Uwais, Julie Estelle, Yayan Ruhian, Donny Alamsyah, Oka Antara gibi isimler yer alıyor.
148 dakika uzunluğundaki Endonezya yapımı, Türkçe’ye Baskın: 2 olarak geçen filminin orijinal adı The Raid:2 Berandal. Filmin Türkiye dağıtımını M3 üstlenirken gösterim tarihi 4 Nisan 2014 olarak duyuruldu.
Kısaca filmin konusuna değinmek gerekirse; ilk filmde yaşanılan baskından sonra Rama’nın tek amacı ailesini korumak haline gelmiştir. Bu uğurda birçok riske giren Rama, zekası ve pratikliği sayesinde oldukça güçlü bir çeteye sızmıştır. Polislerle ve kirli adamlarla dans etmeye çalışan Rama ailesinin güvenliğini sağlamak için binbir türllü belaya atılmak zorunda kalır. Ailesinin kurtuluşu kanlı bir savaşın sonucuna bağlı olan Rama, bu kirli dünyada aşama kaydettikçe polis teşkilatı içindeki kirlenmişliğe de şahit olacaktır