Evrim (Transcendence)

Yönetmenliğini Kara Şövalye, Başlangıç, Prestij, İtalyan İşi gibi bir çok önemli filmde görüntü yönetmenliği yapmış olan Wally Pfister’in üstlendiği filmin senaryosu Jack Paglen tarafından kaleme alınmış. Bilimkurgu türünde, ABD ve İngiltere ortak yapımı Evrim filminin başrolünde sinemaseverlerin yakından tanıdığı bir isim, Johnny Deep yer alıyor. Ancak Johhny Deep’i bu tür filmlerde görmeye alışık olmayan sinema seyircisi  için bu sürpriz, filme duyulan merağı artırıyor. Evrim filminde, Johhny Deep’e Morgan Freeman, Rebecca Hall, Cillian Murphy ve Kate Mara gibi ünlü isimler eşlik ediyor. Orijinal adı Transcendence olan ve Türkiye distribütörlüğünü Tiglon’un üstlendiği Evrim’in gösterim tarihi 18 Nisan 2014 olarak belirlendi.

Gerek Johhny Deep, Morgan Freeman, Rebecca Hall gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla, gerekse güzel referanslara sahip yönetmeni Wally Pfister nedeniyle 2014’te sinema seyircisinin ilgisini çeken filmlerden olan Evrim, ilginç konusuyla da dikkatleri üzerine topluyor. Bu kadar merak unsurunu üzerinde barındıran filmin gişe başarısı ise bir diğer merak konusu.

Filmde Johhny Deep zeki bir bilim adamı olan Will’i canlandırıyor. Will bir terörist saldırı sonucu hayatını kaybedince, kendiside bilim insanı olan eşi Evelyn, Will’in beynini bir bilgisayara bağlar. Bilgisayar aracılığıyla beyni hayatta kalan Will, internet sayesinde tüm dünya ile iletişim kurabilmektedir. İnsanları yaklaşan bir terörist saldırı konusunda uyarmaya çalışan Will yine kendisine saldıran terörist grubun hedefi haline gelir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir