İtirazım Var

             Türk sinemasında, yaptığı filmlerle kendine has bir dil oluşturan yönetmen Onur Ünlü’den yeni bir film geliyor: İtirazım Var. Komedi-Polisiye türündeki film yine Onur Ünlü jargonuyla seyircinin karşısına çıkıyor. En son “Sen Aydınlatırsın Geceyi” filmini vizyona sokmayıp bağımsız salonlarda göstererek dikkat çeken Ünlü, bu hareketiyle sinema çevrelerinin takdirini kazanmıştı. Festivallerde ve bağımsız salonlarda gösterilen ve oldukça beğeni toplayan Sen Aydınlatırsın Geceyi, bu film için referans niteliğinde. Senaryosunu da Onur Ünlü’nün yazdığı İtirazım Var filminde başrolde karşımıza, Onur Ünlü dizilerinden tanıdığımız ve büyük bir kitlenin hayranlığını kazanan, aynı zamanda Semaver Kumpanya ile de tanınan Serkan Keskin çıkıyor. Serkan Keskin’e Hazal Kaya, Büşra Pekin, Öner Erkan ve Osman Sonant gibi ünlü isimler de “İtirazım Var” filminde eşlik ediyor.

            En son Ben De Özledim dizisiyle hayranlarının karşısına çıkan Onur Ünlü’nün, dağıtımını M3 şirketinin üstlendiği İtirazım Var filmi, 18 Nisan 2014’te seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Onur Ünlü yapımlarının genel izleyiciye pek hitap etmemesi, bu filmin gişe başarısının merak konusu olmasına neden oluyor.

            Kısaca konusuna değinmek gerekirse, bir camide imam olan Selman Bulut (Serkan Keskin) sıradan, aksiyonsuz bir hayata sahiptir. Ancak camide işlenen ve polis tarafından pek üzerine gidilmeyen bir cinayetten sonra Selman Bulut, maceraya atılır. Cinayeti kendi yöntemleriyle çözmeye çalışan imamın, mizahi aksiyonu izleyiciyi hem sürükleyip hem güldürmeyi hedefliyor.

İtirazım Var filminin fragmanı aşağıdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir