Kardeş Payı

Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisi yeni bir dizi ile yeniden karşımızda. Bu defaki komedi tufanının adı ise Kardeş Payı… İşler Güçler dizisinin ardından yeni bir dizi yapıp yapmayacakları merak konusu olan ikilinin yeni dizisi olan Kardeş Payı, ilk bölümüyle sevenlerini adeta ekranlara kilitledi. Oldukça esprili ve bir o kadar da ilginç karakterlere sahip olan Kardeş Payı, daha ilk bölümüyle komedinin doruklarına varılacağının sinyallerini verdi. Muhteşem ikiliye ise bu defa güzel oyuncu Seda Balkan eşlik ediyor.

Emekli bir mühendis ve aynı zamanda da koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Tahsin (Ayhan Taş), üç çocuk yapıp, bir Beşiktaş efsanesi olan Metin-Ali-Feyyaz üçlüsünü yaşatmak istese de son çocuğu kız olduğu için ismini Feyyza (Seda Balkan) koymak zorunda kalır. Abileri Metin (Ahmet Kural) ve Ali (Ahmet Cemcir) babalarının onları yaz tatillerinde bir tesisatçının yanına vermesiyle bu işi benimsemişler ve okulu bırakmışlardır. Feyyza ise babası onu yaz tatillerinde bir yere çalışması için vermediği için okumuş ve evin yükünü çeken isim olmuştur. Feyyza evin para kaynağı olurken abilerinin deyim yerindeyse cebinde metelik yoktur. Metin ve Ali, dünyayı değiştireceklerine inandıkları bir icat yaparlar. Yaptıkları icadı tanıtmak isteseler de her kapıdan elleri boş dönerler. Ancak icatlarının çalıştığını ispatladıklarında ise olanlar olur. Bu sırada geçen komik olaylar ise dizinin adeta tuzu biberi.

Dizide Metin, Ali ve Feyyza’nın yanı sıra, çok ilginç, farklı ve bir o kadar da komik esnaf ve mahalle halkı da var. Hilmi, Sezai ve Eda bunlardan sadece birkaçı…

Dizinin senaristliğini ve yönetmenliğini Selçuk Aydemir, yapımcılığını ise Mehmet Yiğit Alp üstleniyor.

Kardeş Payı’nın sonraki bölümleri ise merak konusu ve Ahmet Kural-Murat Cemcir ikilisinin hayranları tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.