Lucy

Yönetmenliğini, Leon: Sevginin Gücü, Angel-A, Kır Zincirlerini, Taksi, Taşıyıcı gibi oldukça ses getiren filmlerin senaryolarına imza atmış ve yine Angel-A, Leon: Sevginin Gücü, Yeraltı gibi filmlerin yönetmeni olan dünyaca ünlü yönetmen Luc Besson’ın yaptığı Lucy, bilimkurgu ve aksiyon türünde 2014 yılının en iddialı yapımlarından biri. Usta yönetmen Luc Besson’ın Christopher Lambert ile birlikte senaryosunu da kaleme aldığı ABD ve Fransa ortak yapımı filmin oyuncu kadrosu da oldukça iddialı. Filmin oyuncu kadrosunda ünlü Amerikalı aktris Scarlett Johansson, usta aktör Morgan Freeman, Min-Sik Choi ve Mason Lee gibi isimler yer alıyor.
Tüm sinemaseverleri heyecanlandıran, Luc Besson yapımcılığındaki Lucy filminin, Türkiye dağıtımını UIP Türkiye üstlenmiş. Tam anlamıyla Luc Besson imzalı filmin ülkemizdeki vizyon tarihi 8 Ağuston 2014 olarak duyuruldu.
Merakla beklenen filmin konusuda oldukça ilgi çekici. Filmde Scarlett Johansson uyuşturucu kuryeliği yapan Lucy karakterine hayat veriyor. Lucy, gerçekleştirmek üzere olduğu bir teslimat öncesinde bir kaza geçirir ve taşıdığı uyuşturucunun tamamı yanlışlıkla vücuduna yayılır. Normalde ölmesi gerekirken enteresan bir şekilde hayatta kalır. Üstelik artık eskisi gibi normal bir insan değildir. Vücuduna yayılan uyuşturucunun verdiği değişik reaksiyon sayesinde Lucy, eskisinden çok daha üstün özelliklere sahip bir kadın haline gelir. Başkalarının aklını okuma, telekinezi ile insanlara yön verme, acıyı hissetmeme gibi doğa üstü güçlere kavuşan Lucy için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Hayatında radikal değişiklikler olan Lucy için bazı şeyler artık daha kolaydır. Ancak yine de sorunlarla başa çıkması gerekmektedir.