Man of Tai Chi

Uzak doğu dövüş sanatları alanında 2014 yılında izleyiyle buluşacak olan Man of Tai Chi, kaliteli efektleri ve usta işi dövüş sahneleriyle dikkat çekiyor. ABD ve Çin ortak yapımı filmin dövüş sahneleri Matrix üçlemesinin kareogafları tarafından çekilmiş. Filmin yaklaşık 40 dakikalık bölümünde bu sahnelere yer verilmiş.
Gözlerimizi yönetmen koltuğuna çevirdiğimizde karşımıza oyuncu kimliği ile iyi tanıdığımız Keanu Reeves çıkıyor. Keanu Reeves ilk kez kameranın diğer tarafına geçiyor. Reeves’in ilk uzun metraj filmi olan Man of Tai Chi’nin başrollerini de Keanu Reeves ile Tiger Hu Chen paylaşıyor. İkiliye Simon Yam ve Karen Mok gibi isimler eşlik ediyor. Senaryosunu Michael G. Cooney’in yazdığı Man of Tai Chi, aksiyon türü meraklılarını, 2014 yılında en çok heyecanlandıran filmler arasında yer alıyor. Türkiye’deki meraklılarının Man of Tai Chi ile buluşma tarihi ise 2 Mayıs 2014.
Filmde Keanu Reeves, karşımıza bu kez kötü adam olarak çıkıyor. Man of Tai Chi rolünde izlediğimiz ünlü dublör ve dövüş kareografı Tiger Hu Chen, Reeves’in canlandırdığı kötü karakter tarafından paralı dövüşlere zorlanan, onurlu bir adamdır. Man of Tai Chi, dövüş alanında üstün yeteneklere sahiptir fakat bu alanda dövüşen bir çok insan da mevcuttur. Pekin’de geçen film, Reeves’in organize ettiği dövüşler ile dövüş sanatlarıyla ilgilenen birçok sporcunun hayatlarını izleyiciye sunuyor.