Non-Stop

Başrolünde Liam Neeson’un bulunduğu ABD ve Fransa ortak yapımı Non-Stop, aksiyon türünde 2014’ün iddialı yapımlarından biri. Filmin yönetmen koltuğunda, Evdeki Düşman ve Kimliksiz filmlerinden dolayı sağlam bir referansa sahip olan 39 yaşındaki İspanyol yönetmen Jaume Collet-Serra’nın oturması süphesiz bu iddiayı güçlendiren faktörlerden. Oyuncu kadrosunda Liam Neeson’un yanında Julianne Moore, Scott McNairy gibi isimlerin de yer alması filme olan ilgiyi artırıyor. Filmin 8,1 olan İMDB puanının da aksiyon tutkunlarını heyecanlandıran bir diğer etmen olduğu söylenebilir.
Non-Stop filminin konusuna kısaca değinmek gerekirse; hava polisi olan Bill Marks (Liam Neeson) uçakta güvenliği sağlamakla yükümlüdür. Bir New York-Londra seferi esnasında güvenlik hattına sahip telefonuna kimliği belirsiz bir kişi tarafından, verilen hesap numarasına 150 milyon dolar yatırılmadığı taktirde her 20 dakikada uçaktan birinin öleceğine dair bir mesaj gelir. Bu mesajdan sonra Marks, görevi gereği kişinin kimliğini tespit için çalışmaya başlar fakat olayları pek kontrolünde tutamaz.
Aksiyonla birlikte gizem yönünün de dikkat çektiği Non-Stop filmi, sinemaseverlerce merakla bekleniyor. Fransa’da 26 Şubat’ta vizyona giren filmin Türkiye’deki vizyon tarihi 21 Mart 2014 olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir