Transformers: Kayıp Çağ

Transformers serisinin son filmi olan Transformers: Kayıp Çağ için serinin hayranları gün sayıyor. Yönetmenliğini ilk üç filmde olduğu gibi yine Michael Bay’ın yaptığı filmin Senaristi ise yine son filmin senaryosunu yazan Ehren Kruger. Bu iki faktör hem serinin hayranları hem de sinemaseverler için film hakkında ortada şüphe bırakmıyor. Ancak filmin oyuncu kadrosunda değişiklikler yaşanmış. İlk üç filmde başrolde yer alan Shia LaBeouf Transformers: Kayıp Çağ’da karşımıza çıkmayacak. Bu kez oyuncu kadrosu Mark Wahlberg, Nicola Peltz, Jack Reynor, Peter Cullen, Stanley Tucci gibi isimlerden oluşuyor. Mark Wahlberg’in kadroya dahil olması izleyiciler için güzel haberlerden biri.
Orijinal adı Transformers: Age of Extinction olan ve yapımcılığını Steven Spielberg, Michael Bay, Ian Bryce gibi isimlerin üstlendiği ABD yapımı filmin Türkiye distribütörlüğünü UIP Türkiye üstleniyor. Hem serinin tutkunlarının hem de tüm sinema severlerin merakla beklediği Transformers: Kayıp Çağ filminin Türkiye vizyon tarihi 27 Haziran 2014 olarak belirlendi.
Transformers: Kayıp Çağ filminin konusuna gelince; Chicago’da yaşanan büyük savaşın ardından üç yıl geçmiştir. Autobot’lar ve NEST işbirliği içerisinde Deception’ları tek tek öldürmektedir. Ancak, Megatron’un ölmesi ve Cybertron’un büyük bir hasar alması nedeniyle Deception’ların kontrolünü elinde bulunduran Skyquake, Deceptionları bir bir hayata döndürmektedir. Üstelik Deceptionlar, artık son teknoloji ürünü olan silahları Trypticon’ı tamamlamışlardır. Dünya için büyük bir tehlike oluşturan Deception’ları durdurma görevi ise Autobotlar ve NEST’in sorumluluğundadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir