Ucuz Roman

Aykırı adam Quentin Tarantino’nun en ünlü eserlerinden olan Ucuz Roman, sinema tarihinin de kült yapımları arasında yerini alıyor. Kendine has teknikleri ve stiliyle herkese kitap etmese de tutkulu bir hayran kitlesine sahip olan Quentin Tarantino, Ucuz Roman ile genel izleyiciyi de yakalamayı başarıyor. Uma Thurman, John Travolta, Samuel L. Jackson, Bruce Willis gibi oyuncuları kadrosunda barındıran filmin yönetmeni Quentin Tarantino, Roger Avary ile birlikte işin senaryo kısmında da görev alıyor.

Ucuz Roman, Tarantino’nun tuhaf dünyasında geçen tuhaf bir hikayeyi izleyiciye sunuyor. Birbirlerine aşık soyguncu bir çiftin, patronları Marsellus’tan aldıkları emir doğrultusunda birini öldürmek üzere olan iki gangsterin, patron Marsellus’un şike teklif ettiği ve kendisini dolandırmaya kalkan bir boksörün, patronu Marsellus’un karısıyla patronunun isteği doğrultusunda bir gece geçirecek ve aynı zamanda iki gansterden biri olan Vincent’in çok tuhaf bir şekilde karşılaşmalarını Tarantino yorumuyla izleyiciye sunulduğu film, farklı bir bakış açısına sahip sinemaseverlerin oldukça keyifli vakit geçirmesine vesile olabilir.

Tarantino’nun en çok tutulan filmi olan Ucuz Roman birçok alanda ödüller aday gösterilmiş ve birçok ödüle sahip olmuştur. 7 dalda Oscar’a aday gösterilen film En İyi Orijinal Senaryo Oscarı ödülüne layık görülmüştür. Tarantino hayranları tarafından en iyi film listelerinin başında yer alan film, katıldığı Cannes Film Festivali’nden En İyi Film ödülü olan Altın Palmiye ile dönmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir